Hızlı Sipariş Hattı
(224) 234 56 78
Aynı Safa
Aynı Safa bitkisi
Aynı Safa faydaları
Aynı Safa kapsülü
Aynı Safa nasıl kullanılır
Aynı Safa
Aynı Safa
Aynı Safa
Aynı Safa
Aynı sefa kapsülü vücuda kuvvet verir, kalbi rahatlatır. İştah açıcıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Safra salgısını söktürücüdür. Onikiparmak bağırsağı ülserlerinin tedavisinde etkilidir. Lenf sistemini temizlemeye yardımcı bitkisel gıda takviyesidir.
22.00
TL
Aynı Safa Aynı Safa Aynı Safa Aynı Safa
Aynı Safa
22.00 TL
Aynı Safa Aynı Safa
42.00 TL
Aynı Safa Aynı Safa Aynı Safa
60.00 TL
Nakit Ödeme
Kapıda Nakit
Kredi Kartı
Kapıda Kredi Kartıyla
Banka Havalesi
Banka Havalesi
Ad, Soyad
Telefon
Şehir
E-Posta
Adres
Sepet Siparişiniz başarı ile oluşturuldu. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz gün içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

Aynı Sefa Kürünün Faydaları

Prof. Dr. Ahmet Maranki en büyük cilt sorunlarından biri olan cilt lekeleri için aynı safa bitkisinin çok faydalı olduğunu açıklıyor. Aynı safa çiçeği akyuvarları mikropların üzerine çekerek yaraların iyileşmesini sağlar.

Aynı safa çiçeği adeta cilt için yaratılmış mükemmel bir bitkidir. Pekçok faydası bulunan aynı safa çiçeği cilt için de çok yararlıdır. Cilt lekeleri bayanların cilt problemlerindendir. Ahmet Maranki cilt lekesi sorununa çözüm olarak aynı safa bitkisi bir mucizedir diyor.

Peki nasıl uygulanacak yada nasıl kullanılacak aynı safa bitkisi. Aynı safa bitkisi içeren kremler kullanılması uygun olacaktır. Eğer bu tip bir krem bulamazsanız bu konuda size yardımcı olabilirim.

Aynı sefa yağı cilt bakımında nemlendirici olarak kullanılır. Hassas ciltleri dengeleyici ve güçlendirici etkiye sahiptir, Tahriş olan ciltlerde onarıcı etkiye sahiptir, Güneş ışınlarından koruyucu etkiye sahiptir, Varis, egzama, sivilce, mantar gibi deri hastalıklarında iyileştirici etkiye sahiptir, Pişik, isilik, ve döküntülere karşı etkilidir.

GEREKLİ MALZEMELER :

  • 1 kahve fincanı klorsuz su,
  • 4-5 kaşık civanperçemi veya aynısafa bitkisi

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine, civanperçemi veya aynısafa bitkisini atıp, 4-5 dak kadar, kısık ateşte kaynatın. Lapa haline gelen ve ılık halde olan bitkiyi mantar olan bölgenin üzerine, gece yatarken koyun ve sabaha kadar turun. Bu uygulamayı birkaç gün yapın. Yalnız, kullandığınız bitkinin bu yılın mahsulü olmasına dikkat edin. Aynısefa Bileşikgiller familyasına aittir. Ülkemizde yetişen bitkiler arasında çok önemli bir yere sahiptir.

Bu şifalı bitki ayrıca nergis olarak da anılır. Bir bahçe çiçeğidir. 50 cm kadar uzar, çiçek renkleri sarıdan portakal rengine kadar değişir, sapı ve yaprakları etlidir ve tutulduğunda, sanki yapışkanmış gibi hissedilir. Bitki çiçekleri, yaprakları ve sapları ile toplanır ve kullanılır. Fakat, güneşin en yakıcı olduğu zamanda toplanması gerekir. Çünkü bitkinin şifalı gücü ancak o sırada doruğa ulaşmış olur. İçeriğinde eterli yağ, müsilaj ve organik asitler barındırır.

Faydaları;

  • İltihap gidericidir.
  • Antibakteriyeldir.
  • Yara iyileştiricidir.
  • Mantar hastalığına iyi gelir.
  • Safra salgılarını artırıcı, kramp çözücü ve lenf sistemini temizleyicidir.
  • Adet kanamalarını arttırır.

Kulanımı: Aynısefa çayı kan temizleyici bir bitki olarak mikroplu sarılıkta en önemli yardımcıdır. Dolaşımı düzenler, yaraların iyileşmesine yardım eder. Sindirim sistemindeki iltihaplanmaları ve ülserleri iyileştirebilir. Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserlerine ile kalınbağırsak iltihabına karşı kullanılabilir.

Geciken veya ağrılı adet kanamalarına karşı etkilidir. Bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış aynısefa bitkisi, su bardağı dolusu kaynar suyla demlenir. Üstü kapalı olarak 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay yeterlidir.

Not: Belirli tarihten 4-5 gün öncesinden başlanarak, günde 1-2 bardak aynısefa çayı aç karnına içilmeli, kanamalar sona erince bırakılmalıdır.